گاز کولر خودرو

زمانی که کولر خودرو را روشن می کنید هوای خنکی که به داخل خودرو وارد می‌شود به دلیل وجود گاز کولر است. کمپرسور و کندانسور داخل کولر گاز را به بیرون هدایت می کنند و باعث می شوند داخل ماشین خنک شود. در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین گاز کولر خودرو با یکدیگر صحبت کنیم. قبل از اینکه بهترین مارک کپسول گاز کولر ماشین را معرفی کنیم بهتر است از انواع گازهایی که در کولر خودرو مورد استفاده قرار می گیرند آشنا شوید که هر کدام مشکلات و معایبی نیز به همراه دارند.

برای گازدار کردن کولر خودرو از گاز r12 استفاده می کردند اما مشکلات متعددی داشت. از جمله مشکلات می‌توان به این اشاره کرد که برای لایه اوزون و محیط زیست مضر بوده و دمای تبخیر آن بالا بود. برای حل کردن این موضوع گاز r134 را جایگزین آن کردند. این گاز از روغن خاص تولید شده و گازی سنگین به حساب می آید برای همین تبخیر نمی شود و روی زمین پخش می شود. این گاز غیر قابل اشتعال است. موجب انفجار نیز نمی شود. علاوه بر این کاملاً بی بو است.

خیلی از افراد به جای اینکه از اصطلاح گاز کولر استفاده کنند از فرون استفاده می کنند. فرون نام تجاری است که برای مواد شیمیایی موجود در کولر انتخاب شده است و همان ماده خنک کننده است که به تولید هوای سرد کمک می‌کند. در آخر اینکه گاز کولر گازی خطرناک نیز محسوب می‌شود. اگر کولر خودرو دچار نشتی شود بیشتر راننده‌ها گاز کولر را عوض می کنند در حالی که این گاز سمی است و ممکن است به دستگاه تنفسی آسیب برساند.

انواع گاز کولر خودرو و بهترین مارک کپسول گاز کولر ماشین

گاز کولر خودرو با مدل ماشین رابطه مستقیم دارد. به طور معمول دو نوع گاز در کولر خودرو ها استفاده می شود با نام های r12 و r134 که البته در حال حاضر r12 به فروش نمی‌رسد؛ اما برای برخی از کولرها استفاده می کنند. R134 ضرر کمتری نسبت به آن r12 دارد به همین دلیل امروزه بیشتر از آن استفاده می کنند. شما برای تهیه بهترین گاز کولر خودرو یا همان r134 می‌توانید به سایت پرشیا گاز مراجعه کنید و آن را به صورت عمده نیز تهیه کنید. البته هیچ وقت فراموش نکنید که انواع گازهای کولر را با یکدیگر مخلوط نکنید.

corner pic
image

گاز کولر خودرو سفیسکون 13 کیلویی

قیمت : ۴,۴۵۰,۰۰۰ تومان

corner pic
image

گاز کولر خودرو سفیسکون 1 کیلویی

قیمت : ۷۰۰,۰۰۰ تومان


شماره تماس ۱۴۴۴۰۹۵ - ۰۹۱۲

مشاوره تلفنی رایگان ۱۴۴۴۰۹۵- ۰۹۱۲